Nový produkt motoristům – AutoBeDeka

obrázek
Na český trh přichází nový výrobek pro motoristy - bezpečnostní ochranný potah zadního nárazníku, nazvaný AutoBeDeka. Ten pomůže zvýšit bezpečnost řidičům především v nepříjemných situacích jako je odstavení vozidla, výměna kola apod.

Nový produkt má v první řadě bezpečnostní funkci. Po odstavení vozidla na komunikaci a jeho případnou další manipulací se bezpečnostní potah zavěsí na spodní hranu otevřeného zavazadlového prostoru přes zadní nárazník. V tomto případě působí jako výstražný prvek pro zlepšení viditelnosti stojícího vozidla. Zviditelnit vaše vozidlo můžete rovněž při vlečení za jiným vozem, v tomto případě se hodí i fixace na zadní nárazník pomocí gumových lanek. AutoBeDeka je vyrobena z reflexního materiálu a jak uvádí výrobce, je v noci vidět na 3x větší vzdálenost než bílé oblečení a více než na 10x větší vzdálenost než oblečení modré. Při rychlosti 75 km/h pak potřebuje řidič nejméně 31 metrů (1,5 sekundy) na to, aby si uvědomil nebezpečí a odpovídajícím způsobem zareagoval.

Jako další funkcí AutoBeDeky je uváděna ochrana proti znečištění oděvu při otěru o zadní nárazník, v případech kdy stěhujete věci nebo náhradní kolo ze zavazadelníku, nebo také jako podložka na komunikaci při výměně kola a jiných činnostech souvisejících s manipulací u automobilu.

Tento reflexní potah již prošel všemi potřebnými atesty, splňuje evropskou normu pro reflexní materiály a po znečištění se může jednoduše vyprat. AutoBeDeka bude k dostání u dealerů nových vozů jako příplatková výbava nebo v prodejnách s autodíly a dále na čerpacích stanicích. A na závěr doporučená cena českého výrobku – 1170 Kč.

Zdroj: www.TipCars.com
Autor: Michal Bartoň